Certifikační systém Protec

Rozdělení kurzů:

Basic program :

SCUBA DIVER 1 / CMAS*

Základní výcvik přístrojového potápění pro začátečníky. Jedná se o kompletní výcvik přístrojového potápění. Zahrnuje i pokročilejší teoretické znalosti jako je navigace,proudy, udržení stálé hloubky potápění z lodi a podmořský život (jako CMAS 1 *).

Absolvent kurzu se může potápět bez instruktora do maximální hloubky 20 m, po určité praxi do maximální hloubky 30 m.

Požadavky:  ProTec ABC Diver (nebo dobré znalosti), minimální věk 14 let

SCUBA DIVER 2 / CMAS**

Kompletní potápěčský výcvik na otevřené vodě se specializovaným vybavením zahrnující i pokročilejší znalosti jako záchranné postupy, navigace, údržba potápěčského vybavení, noční potápění, potápění v proudu, potápění z lodi atd.

Cílem kurzu je rozšířit a zlepšit potápěčské znalosti a následná příprava na potápění za ztížených podmínek ( jako CMAS **).

Požadavky: Scuba Diver 1, minimální věk 16 let

SCUBA DIVER 3 / CMAS***

Zdokonalení (perfektní zvládnutí) náročnějších technik, jako je pokročilý stupeň navigace a nočního potápění, potápění se suchým oblekem, údržba potápěčského vybavení, hloubkové potápění (max. hloubka 40 m) záchranné postupy, vliv nadmořské výšky.

Cílem kurzu je asistence méně zkušeným potápěčům při potápění v obtížnějších lokalitách. Nejlepší příprava na náročnější kurzy technického potápění a instruktorské kurzy.

Požadavky: Scuba diver 2 a praxe přibližně 100 ponorů zaznamenaných do potápěčského deníku

Deep a mixed gas :

Advanced deep diver – pokročilý hloubkový potápěč

Potápění s nitroxem a vzduchem do maximální hloubky 50 m.

Krok 1: maximální hloubka 40 m, pouze simulované dekompresní zastávky. Potápěč může ukončit kurz v tomto okamžiku s certifikací Specialty Deep Diver pro standardní rekreační potápění.

Krok 2: Ponory do hloubky 45-50 m. Dekompresní ponory s použitím nitroxu. Použití reelu a zvedacího vaku pro dekompresní zastávky.

Požadavky: Scuba Diver 2 s praxí

Extended Range Diver – Rozšířený potápěčský kurz

Potápění se vzduchem do maximální hloubky 65 m, s použitím nitroxu a/ nebo kyslíku na sestup, výstup a dekompresi. U ponorů jsou používána dvojčata a stage (láhev na dekompresi).  Použití reelu a zvedacího vaku pro dekompresní zastávky.

Požadavky: Advanced Deep Diver s praxí a Nitrox Diver

Normoxic Trimix Diver – Potápění s normoxickým trimixem

Používání normoxického trimixu při pobytu na dně a nitroxu na sestup, výstup a dekompresi. U ponorů jsou používána dvojčata a stage (láhev na dekompresi).  Maximální hloubka ponorů je 65 m.

Požadavky: Advanced Deep Diver s více než 25 ponory s obtížností na této úrovni a Nitrox Diver

Advanced Trimix Diver – Pokročilý kurz potápění s trimixem

Používání trimixu při pobytu na dně a nitroxu na sestup, výstup a dekompresi. U ponorů jsou používána dvojčata a stage (láhev na dekompresi).  Maximální hloubka ponorů je 90 m.

Požadavky: Extended Range Diver, nebo Normoxic Trimix Diver s více než 25 ponory s obtížností na úrovni Extended Range, nebo Normoxic Trimix.

Technical wreck :

WRECK DIVER

Tento specializovaný kurz je součástí programu „Wreck“, ale na úrovni standardního sportovního potápění, nikoliv technického. Úvod do potápění v uzavřených prostorách, ale zatím žádné skutečné ponory ve vracích. Ponory jsou nedekompresní, maximální hloubka ponorů je 40 m.

Požadavky: Scuba Diver 2 s praxí

INTRO WRECK/OHE – (Intro technical wreck)

První seznámení s ponory ve vracích. Ponory jsou nedekompresní, maximální hloubka ponorů je 40 m.

Požadavky: Wreck Diver s praxí