Kurzy

POTÁPĚČE CERTIFIKUJEME VE DVOU RŮZNÝCH SYSTÉMECH

Certifikační systém PADI                 

 

PADI

 • Open Water Diver (OWD) – Jedná se o základní potápěčský kurz po jehož úspěšném absolvování získáte znalosti a dovednosti potřebné k potápění ve volné vodě do hloubky 18m. Kurz se skládá z bazénové části, kde se naučíte vše potřebné k bezpečnému potápění a čtyř ponorů na otevřené v hloubce 12 – 18m. Kurz je zakončím zkušebními testy.
 •  Advanced Open Water Diver (AOWD) – Tento kurz přímo navazuje na základní potápěčský kurz OWD. Během pěti různých ponorů si rozšíříte znalosti a dovednosti a získáte tak oprávnění na potápění do hloubky 30m, noční ponory, navigaci pod vodou a potápění v proudu.
 • Rescue Diver (Potápěč záchranář) – Díky tomuto kurzu si můžete rozšířit svoje potápěčské schopnosti a dovednosti v oblasti sebezáchrany a záchrany v rámci potápěčského týmu. Kurz vede ke zvyšování potápěčské bezpečnosti a sebejistoty. Je také důležitým požadavkem pro další profesionální výcvik, například pro kurzy Dive Master a Instruktor potápění. Předpokladem pro absolvování kurzu je účast v kurzu Diver First Aid a Oxygen Provider DAN
 •  Nitrox Diver – Tento kurz vám umožní potápění se směsi Nitrox v rosahu 21 – 40 % O2 tak, aby jste jej mohli využívat pro ponory v pásmu hloubek mezi 12 m až 39 m. Sami si také můžete zvolit, zda se budete potápět se směsí dle tabulek EANx nebo zvolíte-li potápěčský počítač či tabulky pro vzduch a tak získáte bezpečnostní rezervu.
 • Deep Diver – Tento kurz slouží k zajištění kvalifikovaného výcviku pro pokročilé potápěče, kteří se chtějí potápět až do hloubky 39 m . Při kurzu  získáte praktické a  teoretické znalost spojené s plánováním hloubkových ponorů a bezpečných dekompresních technik. Je to první mezinárodně schválený program pro zajišťování správného výcviku bezpečných potápěčských technik při hloubkovém potápění.

 

 

 Protec

Kurzy certifikované systémem Protec jsou děleny do několika kurzů:

Basic program:

 • SCUBA DIVER 1 / CMAS* – Základní výcvik přístrojového potápění pro začátečníky. Zahrnuje i pokročilejší teoretické znalosti (navigace, proudy, udržení stálé hloubky, potápění z lodi…) . Absolvent kurzu se může potápět bez instruktora do maximální hloubky 20 m, po určité praxi do max. hloubky 30 m.

         Požadavky:  ProTec ABC Diver (nebo dobré znalosti), minimální věk 14 let

 • SCUBA DIVER 2 / CMAS** – Kompletní potápěčský výcvik na otevřené vodě se specializovaným vybavením zahrnující i pokročilejší znalosti (záchranné postupy, navigace, údržba potápěčského vybavení, noční potápění, potápění v proudu, potápění z lodi..). Cílem je rozšířit a zlepšit potápěčské znalosti a následná příprava na potápění za ztížených podmínek.

         Požadavky:  Scuba Diver 1, minimální věk 16 let

 • SCUBA DIVER 3 / CMAS*** – Zdokonalení (perfektní zvládnutí) náročnějších technik – pokročilý stupeň navigace a nočního potápění, potápění se suchým oblekem, údržba potápěčského vybavení, hloubkové potápění (max. hloubka 40 m) záchranné postupy, vliv nadmořské výšky. Cílem je asistence méně zkušeným potápěčům při potápění v obtížnějších lokalitách. Nejlepší příprava na náročnější kurzy technického potápění a instruktorské kurzy.

         Požadavky:  Scuba diver 2 a praxe přibližně 100 ponorů zaznamenaných do potápěčského deníku

Deep a mixed gas :

 • Advanced deep diver – pokročilý hloubkový potápěč – Potápění s nitroxem a vzduchem do maximální hloubky 50 m. Krok 1: maximální hloubka 40 m, pouze simulované dekompresní zastávky. Potápěč může ukončit kurz v tomto okamžiku s certifikací Specialty Deep Diver pro standardní rekreační potápění. Krok 2: Ponory do hloubky 45-50 m. Dekompresní ponory s použitím nitroxu. Použití reelu a zvedacího vaku pro dekompresní zastávky.

         Požadavky:  Scuba Diver 2 s praxí

 • Extended Range Diver – Rozšířený potápěčský kurz – Potápění se vzduchem do maximální hloubky 65 m, s použitím nitroxu a/ nebo kyslíku na sestup, výstup a dekompresi. U ponorů jsou používána dvojčata a stage (láhev na dekompresi).  Použití reelu a zvedacího vaku pro dekompresní zastávky.

         Požadavky: Advanced Deep Diver s praxí a Nitrox Diver

 • Normoxic Trimix Diver – Potápění s normoxickým trimixem – Používání normoxického trimixu při pobytu na dně a nitroxu na sestup, výstup a dekompresi. U ponorů jsou používána dvojčata a stage (láhev na dekompresi).  Maximální hloubka ponorů je 65 m.

         Požadavky: Advanced Deep Diver s více než 25 ponory s obtížností na této úrovni a Nitrox Diver

 • Advanced Trimix Diver – Pokročilý kurz potápění s trimixem – Používání trimixu při pobytu na dně a nitroxu na sestup, výstup a dekompresi. U ponorů jsou používána dvojčata a stage (láhev na dekompresi).  Maximální hloubka ponorů je 90 m.

         Požadavky: Extended Range Diver X Normoxic Trimix Diver s více než 25 ponory s obtížností Extended Range X Normoxic Trimix.

Technical wreck :

 • WRECK DIVER – Tento specializovaný kurz je součástí programu „Wreck“, ale na úrovni standardního sportovního potápění, nikoliv technického. Ponory jsou nedekompresní, maximální hloubka ponorů je 40 m.

         Požadavky: Scuba Diver 2 s praxí

 • INTRO WRECK/OHE – (Intro technical wreck) – První seznámení s ponory ve vracích. Ponory jsou nedekompresní, max. hloubka ponorů je 40 m.

       Požadavky: Wreck Diver s praxí

 

Certifikační systém PADI

Padi

 

 • Open Water Diver (OWD) – Jedná se o základní potápěčský kurz po jehož úspěšném absolvování získáte znalosti a dovednosti potřebné k potápění ve volné vodě do hloubky 18m. Kurz se skládá z bazénové části, kde se naučíte vše potřebné k bezpečnému potápění a čtyř ponorů na otevřené v hloubce 12 – 18m. Kurz je zakončím zkušebními testy.

 

 •  Advanced Open Water Diver (AOWD) – Tento kurz přímo navazuje na základní potápěčský kurz OWD. Během pěti různých ponorů si rozšíříte znalosti a dovednosti a získáte tak oprávnění na potápění do hloubky 30m, noční ponory, navigaci pod vodou a potápění v proudu.

 

 • Rescue Diver (Potápěč záchranář) – Díky tomuto kurzu si můžete rozšířit svoje potápěčské schopnosti a dovednosti v oblasti sebezáchrany a záchrany v rámci potápěčského týmu. Kurz vede ke zvyšování potápěčské bezpečnosti a sebejistoty. Je také důležitým požadavkem pro další profesionální výcvik, například pro kurzy Dive Master a Instruktor potápění. Předpokladem pro absolvování kurzu je účast v kurzu Diver First Aid a Oxygen Provider DAN

 

 •  Nitrox Diver – Tento kurz vám umožní potápění se směsi Nitrox v rosahu 21 – 40 % O2 tak, aby jste jej mohli využívat pro ponory v pásmu hloubek mezi 12 m až 39 m. Sami si také můžete zvolit, zda se budete potápět se směsí dle tabulek EANx nebo zvolíte-li potápěčský počítač či tabulky pro vzduch a tak získáte bezpečnostní rezervu.

 

 • Deep Diver – Tento kurz slouží k zajištění kvalifikovaného výcviku pro pokročilé potápěče, kteří se chtějí potápět až do hloubky 39 m . Při kurzu  získáte praktické a  teoretické znalost spojené s plánováním hloubkových ponorů a bezpečných dekompresních technik. Je to první mezinárodně schválený program pro zajišťování správného výcviku bezpečných potápěčských technik při hloubkovém potápění.