Safari Daedalus Reef ABU KIZAN

Po odkliknutí na obrázek se dostanete na celé album Safari Daedalos Reef.

13239311_1319095544785743_7157532852587807343_nSafari na Daedalus reef

Nádherné potápění na jihu Egypta v oblasti mořského parku Daedalus reef, které je v posledních letech nejlepší egyptskou lokalitou na pozorování žraloků, hlavně kladivounů, ale i šedých, útesových a dlouhoploutvých žraloků. Je to jedna z nejkrásnějších tras, které Rudé moře nabízí! Na zpáteční cestě si budete moci užít i krásné korálové labyrinty Claudia či El Malahi, delfíny na Sataya i proslavený Elphistone.

Trasa se samozřejmě může měnit dle domluvy.

Něco málo o Daedalus reef

Útes Daedalus známý též jako Abu el-Kizal leží cca 100 kilometrů od pobřeží u Marsa Alam. Jedná se v této oblasti o méně navštěvované místo k potápění a jde tak o jednu z nejzachovalejších potápěčských lokalit. Osamělý útes oválného tvaru leží téměř uprostřed moře mezi Egyptem a Saudskou Arábií. V devatenáctém století vybudovali Britové na holém útesu maják, ze kterého dodnes obsluha upozorňuje lodě na nebezpečné mělké místo. Daedalus je známý výskytem mnoha početných rybích hejn chňapalů, bodloků, kranasů a jiných ryb. Celý útes je bohatě porostlý měkkými a tvrdými korály s velkými vějíři rohovitek. Na západní straně leží malá terasa se sasankami, na jihu se rozprostírá plato v hloubce od 30 – 40 metrů. Ostatní strany útesu jsou téměř strmé – padají do hloubky až 500 metrů. Právě toto prostředí, které je málo navštěvované potápěči, s častými silnými proudy, vyhledávají četné druhy pelagických ryb na jejich pouti v širém moři. Můžete zde potkat, kromě hejna barakud, tuňáků i napoleony, žraloky černolemé, bělocípé, kladivouny a žraloky liščí. Při troše štěstí uvidíte i nádherné velké delfíny.

Co s sebou a na co nezapomenout:

  •  záznam o zdravotní lékařské prohlídce ne starší 6 měsíců (není povinné )
  •  turistické pojištění + potápěčské pojištění (povinné)
  •  potápěčské certifikace
  •  základní léky, ERCEFURYL, MAXITROL, NUROFEN
  •  dekompresní bojka
  •  kompletní automatika
  •  1 stroboskop (nebo chemické světlo) + 2 baterky (hlavní a záložní) na noční potápění
  •  PAS – platnost pasu musí být ještě 6 měsíců po příletu z ČR
  •  Nesmí se vycestovat na rychlopas!

Co safari zahrnuje:

6-ti denní potápění (2-4ponory denně) na plně vybavené pot. lodi Ramadan 3 s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny…, ubyt. na lodi, plnou penzi během pobytu na lodi včetně nealko nápojů, pot. lahve (12L) a olova (opasek vlastní), transfery z a na letiště, pokud se nebude 1.nebo 7.noc spát na lodi – ubyt. v hotelu (děje se tak jen výjimečně), základní povolení k vyplutí včetně poplatku Reef protection, check in od 12 hod, check out v 08:00.

Je možné si předem objednat 15l lahev (standardem je 12l lahev), pivo a víno. Vše po osobní nebo e-mailové domluvě na prodive@prodive.cz

Safari je možno využít pro navýšení případně dokončení certifikace za zvýhodněnou cenu.

Aktuální termíny a obsazenost opět na prodive@prodive.cz